Новини

16786991751771

Персональна виставка “DANAIA” – фотозвіт. Валенсія, Іспанія

 

Василь Бик: “Мені безумовно пощастило показати свої твори в HELEN RITZ GALLERY у Валенсії, особливо розкрити іспанському глядачеві культуру еротики української жінки, серією творів “Danaia”, під час їхнього свята Вогню Las Fallas. Безумовно в цьому святі поєднуються дві стихії, вогонь та вода, чоловіча та жіноча енергія, той споконвічний хрест горизонталі та вертикалі, що тримає та продовжує життя на Землі. Свято проходить щороку у березні місяці, який був початком весняних польових робіт після зими, майже у всіх народів та мав сакральне значення, пробудження та відродження життя”.

Як пахне земля на весні!
Від млості сохатого плуга,
Приймає насіння у лоно своє,
Та дихає небу у груди.

Традиційно наші вишиванки були наповнені символами відродження, хрест в ромбі посідав значне місце в них, особливо на елементах вишивки покривал весільного ложе, тому наші жінки возсідали на них як королеви, принцеси та панни. В дні свята Las Fallas, жінки Валенсії разквітають всіма барвами веселки, складається таке враження безкінечної ГоризонТалії любови, споглядаючи це дійство.

Коли горить на талії
Сонечко у жінки,
Любові, неміряно,
Приходять обжинки.

Експозицію продовжено до 14 квітня 2023 року.
Helen Ritz Gellery, C/ de Quart, 10, València
Danaia

“DANAIA” – виставка, присвячена жіночій чарівності та звабі. Валенсія, Іспанія

 

В 10 березня 2023 року в HELEN RITZ GALLERY, що у Валенсії (C/ de Quart, 10) о 18:00 відбудеться офіційне відкриття виставки під назвою “Danaia”.


Сонячна Даная
Коли горить на талії
Сонечко у жінки,
Любові, неміряно,
Приходять обжинки.

В українській оселі весільне ложе завжди мало і має сакральне значення, наповнене пуховими перинами та подушками з вишитими оберегами. Посеред цієї зваби жінка являла себе богинею. Багато художників зображували жінок обравши за основу композиції наповнене перинами ліжко, що надзвичайно прекрасно гармоніювало з оголеним тілом. Сам Зевс не втримався побачивши цю красу та осипав Данаю золотим дощем, як розповідає нам давньогрецька міфологія. З тих пір художники захоплені цим сюжетом, зображують жінку на перині, як уособлення краси, зваби та гармонії. Ми бачимо це дійство ще на древніх вазах Греції та у багатьох художників опісля, в часи середньовічні і далі в знаменитих шедеврах Тиціана, Рембрандта, Веласкеса, Шевченка, Мане, Клімта, Пікассо.

«От і я, присвятив серію своїх творів у скульптурі, жінці на перині, захопившись мудрістю наших чарівних жінок, попавши в полон пластичних об’ємів пухових перин, пробуджений світоглядно, я, створив ряд скульптурних творів, щоб в деякій мірі, оспівати це, надзвичайно привабливе з естетичної сторони явище в еротичній та духовній культурі нашого народу…» – ділиться своїми враженнями про серію робіт “Danaia” Василь Бик. Еротика України – Піраміди подушок, Пухові перини.

У галереї можна буде придбати світшоти та футболки з арт-принтами – графічний дизайн та розробка Христини Федорко. Всі кошти від продажу підуть у Благодійний фонд «Клуб Добродіїв», який активно підтримує дітей під час війни в Україні.

Виставка триватиме до 31 березня 2023 року.

maket for site BYK

Арт-благодійність: допомога українським дітям під час війни

 

В рамках виставок українського скульптора Василя Бика в HELEN RITZ GALLERY, що у Валенсії, з 14 лютого по 24 березня 2023 року відбувається благодійний продаж світшотів та футболок з арт-принтами – графічний дизайн та розробка Христина Федорко за ескізами творів скульптора Василя Бика.

Адреса галереї C/ de Quart, 10, Валенсія. 

Вартість: світшот 89 €, футболка 59 €.

Відправка по всій Європі.
Замовити можна через Instagram галереї @helenritz.gallery або безпосередньо в галереї.

Всі кошти від продажу підуть у Благодійний фонд «Клуб Добродіїв», який активно підтримує дітей під час війни в Україні. Зокрема, ми хочемо підтримати проект «Зігрівай», який зосереджений на тому, щоб надати теплий одяг та все необхідне діткам для зігріву на деокупованих територіях, які перебувають на межі гуманітарної кризи. Наша мета – зібрати мінімум 1000 евро.

 

Благодійний фонд «Клуб Добродіїв» — всеукраїнська благодійна організація, яка допомагає дітям з 2011 року.  Фонд офіційно зареєстровано 2016 року. Засновницею і керівницею на волонтерських засадах є Марія Артеменко.

У мирний час основним фокусом діяльності фонду є освіта та програма наставництва.

Під час війни Клуб Добродіїв допомагає дітям за двома напрямами:

ТЕРМІНОВА ДОПОМОГА РОДИНАМ З ДІТЬМИ, які знаходяться на межі виживання (продукти харчування, основні засоби гігієни для дітей, дитяче харчування). Тисячі запитів, які отримує фонд, з маленьких міст і сіл України, де немає волонтерських центрів, людям ніде отримати допомогу та влаштуватись на роботу.

ПІДТРИМКА ДИТИНСТВА ПІД ЧАС ВІЙНИ. Війна в Україні забрала у дітей багато того, що приносило їм щастя – дім, школу, ігри, гуртки, друзів і навіть родину. Щоб допомогти повернути радість дитинства, Клуб Добродіїв проводить безкоштовні творчі заняття для дітей та підлітків, арттерапію тощо. А також допомагає облаштувати зони для творчості та навчання в шелтерах.

Донати приймаємо готівкою або онлайн переказом коштів на банку в Monobank.


Оплатити одяг з арт-принтом
IMG_2086

Персональна виставка на сакральну тематику “Virgen Ukrainiana” – фотозвіт. Валенсія, Іспанія

 

Вдячний кожному, хто 14 лютого 2023 року завітав в HELEN RITZ GALLERY (Валенсія, C/ de Quart, 10) на офіційне відкриття моєї виставки під назвою “Virgen Ukrainiana” на сакральну тематику. До вашої уваги фотозвіт за посиланням нижче.
 
Експозиція триває до 24 лютого 2023 року. Хто хоче поговорити про духовне та насолодитися моїми творами, радий буду бачити з 12.00 до 17.00 (окрім понеділка) в галереї.
 
site Poster Virgen Ukraniana

“Virgen Ukrainiana” – виставка на сакральну тематику у Валенсії, Іспанія

 

14 лютого 2023 року в HELEN RITZ GALLERY, що у Валенсії (C/ de Quart, 10) о 18:00 відбудеться офіційне відкриття виставки під назвою “Virgen Ukrainiana” на сакральну тематику українського скульптора Василя Бика. Радо запрошуємо усіх поціновувачів мистецтва поринути у духовний світ скульптури творця.


“Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жінками і благословенний плід лона Твого, бо Ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших”.

Твори Василя Бика на духовну тематику – це відгомін сакральних вібрацій його дитинства. Для виставки в Іспанії, митець відібрав скульптуру пов’язану на основі духовного життя людини, її святих почуттів до матері, а особливо до Матері Спасителя, яка шанується в Україні, як Святая Святих.

“Цілісність людського світогляду залежить від повної всеосяжної картини всесвіту. І тільки через духовність ми можемо наблизити людину до єства, що поклав у неї Бог. У цей важкий для України і світу час, людина повинна спонукати себе до пошуків гармонії та ладу в земному житті…”, – ділиться своїми думками про духовне Василь Бик.

У галереї можна буде придбати худі з арт-принтом – графічний дизайн та розробка Христини Федорко за ескізом однієї з робіт скульптора Василя Бика. Всі кошти від продажу підуть у Благодійний фонд «Клуб Добродіїв», який активно підтримує дітей під час війни в Україні.

Виставка триватиме до 24 лютого 2023 року.

bb9993c6-9448-44ba-ba98-cdfb3b935a77

Christmas Brave Shopping Fest – Support Ukraine – Благодійний фестиваль в Челсі

 

9-11 грудня 2022 у Лондоні відбудеться Brave.Station – це перший благодійний фестиваль української сучасної моди та культури, який організовують у співпраці організації Support Ukraine, UYAVA та Brave.Station. Триденний фестиваль, наповнений шопінгом, культурою, творчими майстер-класами, кулінарією та розвагами. Тут можна буде атмосферно провести час, поєднатися з українським духом та підтримати Україну. Увесь прибуток від фестивалю буде спрямований на зимові потреби наших Захисників.
 
Твори скульптури Василя Бика (“Короновані Всевишнім”, “Дівчинка з метеликом”, “Вухастик”, “Жінка на пляжі”, “Щур”, “Важкий урок бального танцю”) будуть представлені на Brave Art gallery – це арт-простір, що об'єднає захоплюючі роботи молодих українських художників із живописом та скульптурою визнаних митців.

 

Детальніше

Afisha Volkskundemuseum Wien

У Відні відбудеться благодійна виставка українських художників

 

У музеї Volkskundemuseum у Відні 5-9 грудня проведуть благодійну виставку полотен українських художників ArtUkraїna.


Василь Бик доєднався до благодійної акції для купівлі карети швидкої допомоги та інших товарів медичного призначення для потреб України, а саме репрезентує на продаж твір скульптури “Троє”.

 

Детальніше

УКРАЇНСЬКИЙ ЛІВАН – документальний фільм

 

“Український Ліван” – фільм-історія про майже 2000-літню історію тісних зв’язків між Україною та Ліваном. Фільм-феномен, стрічка-відкриття, потужний інструмент в інформаційному полі, переконливий аргумент на політичній, дипломатичній арені.

 

Детальніше

Screenshot_2

Канал I-UA.TV

 

“Майстер пластики – Василь Бик. Палітра пластики вражає різноманіттям ідей та підходів”

 

Детальніше

Передача “Культура Live”

 

Акварель і скульптура: в Національному заповіднику “Софія Київська” триває виставка робіт українських художників і скульпторів. Василь Бик, скульптор та Інна Пантелемонова, художниця.

 

Детальніше

logo2

Стаття “У пошуках духовності. Скульптор Василь Бик”

 

Детальніше

s5_logo

Газета “Демократична Україна”, №34(23769), 28.08.2009, стор. 19

Стаття “Духовні пристані”

 

Сенс творчості митця – у вічному прагненні до гармонії й краси у співзвучності земного з духовним. Виставка скульптора Василя Бика ”Духовні пристані”, розгорнута у залах Національного заповідника “Софія Київська”, об’єднала твори різних років, виконані у різноманітних матеріалах: дереві, металі, камені.

Василь Бик народився на Житомирщині 1958 р., закінчив Українську академію мистецтв (майстерню Василя Бородая). Він є автором Пам’ятного знаку пожежникам, загиблим при ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, меморіальної дошки Олесю Гончару, брав участь у відновленні пам’ятника княгині Ользі у Києві.

Своїми роботами Василь Бик зазвичай звертається до духовної сутності людини. Майстер талановито використовує властивості кожного матеріалу для втілення образів. Створені ним мармурові постаті жінок проникнуті зрілим спокоєм і відчуттям власної значущості, відзначені монументальною величністю, попри деяку буденність їхніх занять: “Та, що бере льон”, “Молочниця”, “Бабусині вареники”… Зображення матері з дитиною (“Короновані Всевишнім”), або вирізьблена з пісковику постать жінки з лілеєю, присвячена поетесі Ліні Костенко(“Берегиня диво-квітки”), споріднені високою духовністю зі взірцями раннього італійського Ренесансу.

Урочистим піднесенням сповнені бронзові твори “Діва Марія з сином”, “Трійця”, “Святе сімейство”, “Христос Великодній” тощо. Християнську символіку їхніх лаконічних довершених форм (хрест, сфера, трикутник) художник насичує філософським змістом власного бачення. Вдало автор підкреслює метафоричну глибину образів поєднанням каменю і бронзи в роботі “Вічність” (св. Антоній та св. Феодосій Печерські).

Витончені камерні твори, виконані з бронзи, на грані символів відображають наївну безпосередність дитинства, тендітну граційність юності: “Ранок”, “Дівчинка з метеликом”, “Прима”; уособлюють становлення внутрішнього світу (“Хлопчик з ромашкою”), високі почуття кохання та натхнення (“Катерина”, “Маестро”). Чарівливу жіночність (“Єва”).

Не може не викликати захоплення напрочуд тепла і щира дерев’яна пластика Василя Бика: постаті янголів, Богородиці, роботи, присвячені материнству, зображення дітей та звірят. Адже дерево – матеріал, що володіє доброю енергетикою і теплою золотаво-брунатною гамою природних кольорів, допомагає краще передати задуми митця.

Скульптор Василь Бик стверджує своєю творчістю ідею неподільності духовності та краси.

 

Ніна Максимова

Газета “Сьогодні”, №244(499), 29.12.1999, стор. 8

Стаття “Радість життя у мармуровій плоті”

 

Галерея “Ірена” відома тим, що відкриває нові імена. В ці дні черговий вернісаж познайомить прихильників скульптури з мистецтвом київського майстра Василя Бика. Відомій він як автор Пам’ятного знаку пожежникам, загиблим при ліквідації аварії на ЧАЕС. Брав участь у відновленні пам’ятника княгині Ольги. Життєрадісні жіночі образи в мармуровій плоті доповнюють картини, виконані у своєрідній техніці рисунку на металі. Світ праслов’янського життя з його легким гумором та іронією вражає глядача образністю уяви.

 

Олена Настюк

 

Logo_-_The_Day_(Ukraine_newspaper)

Газета “День”, №237, 29.12.1999, стор. 7

Стаття “Скульптурні парадокси Василя Бика”

 

Василь Бик, виставка робіт якого зараз проходить у київській галереї “Ірена”, – скульптор дуже різний і різноманітний. Він звертається ледь не до всіх скульптурних матеріалів – дерева, каменю, металу – при цьому піддаючи їх найнесподіванішому творчому експерименту (“Зимовий настрій”, “Гойдалки кохання”). Працює він і в своєрідній, дуже ефективній техніці, яку можна було назвати металографікою; зображення тут створюються на мідній дошці – іноді копітким продряпуванням (“Даная”), а іноді – осмисленням узору, який виник незалежно (“Портрет коали”). На нинішній виставці майже парадоксально вживаються “Святе сімейство”, символічне “Пришестя” і “Катря”, “Черешенька», “Молочниця”, навіть “Вітерець-хуліган”, повідомляє мистецтвознавець Оксана Ламонова.